Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2014-05-28 Socialinis eksperimentas: kaip žmonės reaguoja į smurtą prieš moterį ir kaip į smurtą prieš vyrą?

Socialinis eksperimentas atskleidė, kaip skirtingai žmonės reaguoja į smurtą priklausomai nuo to, kas yra agresorius – vyras ar moteris.

2014-02-17 Prokuroro komentaras. Smurtas šeimoje – ar galima susitaikyti?

 

Mane sumušė vyras, iškviečiau policiją, sutuoktinis buvo sulaikytas, bet po dviejų parų paleistas. Šiuo metu mes jau susitaikėme, jam neturiu pretenzijų, suprantu, kad jis padarė didelę klaidą ir tai daugiau nepasikartos. Ar mes galime susitaikyti – ką reikia daryti, kad mano vyro nenuteistų?
Į DELFI skaitytojo klausimą atsako Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Jurgita Steponavičiūtė-Otto. 

2014-02-06 Smurtas šeimoje: bandymas „Skype“ pabendrauti su vyro meiluže vos nesibaigė tragiškai

 

Neapsikentusi sutuoktinio neištikimybės ir užmegzto romano su kita moterimi, viena Vilniaus rajono gyventoja dar nesėkmingai bandė išsaugoti šeimą, tačiau dėl to tik nukentėjo – buvo sumušta. Nuo įsiutusio vyriškio kliuvo ir nepilnametei dukrai, ir jo uošvei.

2014-01-26 Smūgių žmonai laviną sustabdė tik sūnaus klyksmas: „Tėveli, baik!“

Tai jau praeitis. Šiandien aš esu laiminga, mylima, gerbiama, labai saugoma moteris ir, žinoma, mama. Tai, kas įvyko prieš keletą metų, ne tik praeitis, bet ir patirtis, kuria dabar galiu pasidalinti. Matydama, kad panašios istorijos nesiliauja, jų vis daugiau ir daugiau, galiu pasidžiaugti tik tuo, kad Lietuvos moterys po truputį drąsėja ir bent jau nebetyli.

2014-01-23 Smurto aukas klampina visuomenės požiūris

Maž­daug 2000 mo­te­rų kas­met Lie­tu­vo­je pa­ti­ria sek­sua­li­nį smur­tą. Spe­cia­lis­tų tei­gi­mu, tai tik de­šim­ta­da­lis tų, ku­rios iš tie­sų nu­ken­čia nuo ly­ti­nės ne tik ne­pa­žįs­ta­mų, bet ir ar­ti­miau­sių žmo­nių prie­var­tos. Iki šiol komp­lek­si­nė pa­gal­ba to­kioms mo­te­rims ne­bu­vo tei­kia­ma, to­dėl ini­cia­ty­vos ėmė­si Kau­no mo­te­rų drau­gi­ja, ku­ri pa­si­ry­žu­si pa­dė­ti bet ku­rio ša­lies kam­pe­lio gy­ven­to­joms.

2014-01-20 Vyrų krizės nebekelia juoko, moterų smurtas – nuostabos

Vyrai patiria daugiau konfliktų su aplinka negu moterys, o pirmas toks konfliktas kyla dar motinos įsčiose. Taip teigia Vilniaus vyrų krizių ir informacijos centro direktorius Arūnas Kuras. Tačiau, anot jo, aiškiausia krizė pirmąkart vyrą ištinka, kai jis ima permąstyti savo gyvenimą.

2014-01-19 Kurkliškio kaime įsisiautėjęs pasvalietis atsuko dujas, įžiebė ugnį ir supleškino namą

Pasvalio rajone suluošinti ir nužudyti žmoną grasinęs vyras ėmėsi ir konkrečių veiksmų: sukėlė sprogimą bei gaisrą. Mirtinų grasinimų žmonai vyriškis įgyvendinti nespėjo, tačiau kur gyventi, moteris nebeturi – tyčia sukelto gaisro metu šeimos namas sudegė. Tuo tarpu siautėjusiam vyriškiui likti be pastogės kol kas negresia – jis laikomas už grotų.

2014-01-15 Kalėdų naktį Vilniuje pasmaugtos auskarų vėrimo meistrės nužudymu įtariamas baro administratorius veržiasi į laisvę

Teismas sprendžia, ar mylimosios nužudymu Vilniuje įtariamas „Gringo Pub“ administratorius Karolis Jakelevičius, kol vyksta ikiteisminis žmogžudystės aplinkybių tyrimas, pagrįstai laikomas areštinėje.

2014-01-14 Policininkai įsiveržė į namus, bet ukmergiškė jau buvo baisiai subadyta, ji mirė ligoninėje

Sausio 13 d., apie 22 val., į Ukmergės ligoninę iš Ukmergės, savo buto, pristatyta ir dėl daugybinių durtinių žaizdų krūtinėje, šonuose, kojose bei kakle paguldyta A. Š. (gimusi 1979 m.), kuri tą pačią dieną 23.35 val. nuo gautų sužalojimų ligoninėje mirė.

2014-01-14 Žinomo šachmatininko Vytauto Šlapiko šeimos tragedija šokiravo kaimynę: „Šeima buvo pavyzdinga, rami“

Itin žiaurus dviejų mažamečių motinos nužudymas Ukmergėje pribloškė pažinojusius šią šeimą. Žmonos nužudymu įtariamas žinomas Lietuvos šachmatininkas 41 metų Vytautas Šlapikas, su šeima gyvenęs Ukmergėje. Anot ukmergiškės Ninos, lemtingąjį pirmadienio vakarą kaimynai matė, kaip visa šeima – mama, tėtis ir du vaikai – džiaugsmingai žaidė apsnigtame kieme.

 

2014-01-14 Lilija Henrika Vasiliauskienė: Kodėl vyrai smurtauja?

Prieš dvejus metus įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas pravėrė langą aklinoje psichologinio neigimo sienoje ir pamažu keičia visuomenės požiūrį į smurtą prieš moteris šeimoje. Padoriuose namuose nesmurtaujama, mušasi tik degradavę, priklausomybių paveikti asmenys, – šie ir kiti stereotipai jau nebe taip plačiai išsikeroję tiesai į akis pažvelgti vis dar tik besiruošiančioje kolektyvinėje sąmonėje.

2014-01-13 Aleksandro Pogrebnojaus žmona Monika Račiūnaitė: „Man šokas. Reikia bent kelių dienų, kad galėčiau priimti sprendimą“

Buitinis Aleksandro Pogrebnojaus ir jo žmonos manekenės Monikos Račiūnaitės konfliktas baigėsi dizainerio apsilankymu areštinėje. Čia jis pateko dėl įtarimų smurtavus šeimoje. Pirmadienio popietę A.Pogrebnojus buvo apklaustas Vilniaus 3-iajame policijos komisariate. Portalui Žmonės.lt pirmadienio pavakarę susisiekus su M.Račiūnaite, ši tikino, kad pagrindinė šio konflikto priežastis – alkoholis.

2014-01-13 Smurtavusių užsienio žvaigždžių pasiteisinimai: darau tai ne dažniau nei bet kuris kitas vyras savo žmonai

Pramogų pasaulis – ne vien blizgesys, linksmybės ir malonumai. Neretai šlovė taip apsuka galvą, kad su tuo nesugebantys susidoroti vyrai savo galią ima demonstruoti prieš moteris ir ypač negražiais būdais.

2014-01-13 Smurtas šeimoje: prieš moterį ranką yra pakėlęs ne vienas žinomas Lietuvos vyras

 

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį būdamas neblaivus dizaineris Aleksandras Pogrebnojus (45), kaip įtariama, trenkė savo žmonai Monikai Račiūnaitei (24) per veidą ir atsidūrė areštinėje. Toks atvejis žinomų visuomenei žmonių šeimose – anaiptol ne pirmas: dėl smurto artimoje aplinkoje į policijos pareigūnus yra kreipusis ne viena garsaus vyro žmona.

2014-01-13 Sekmadienio vakarą bute R.Kalantos gatvėje peiliu į nugarą sužalota kaunietė

Kaune į areštinę uždarytas girtas 32 metų vyras, sausio 13-osios išvakarėse įtariamas sužalojęs dešimčia metų vyresnę moterį.

1
Paskutinį kartą atnaujinta - 2014-05-28 08:05:39
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos


sprendimas: Estina